Bağlantılar


Ana Sayfa

Hakkımızda

Duyurularımız

Projelerimiz

İhaleler

İletişim

Neden biz?Geçmişten geleceğe ait köprü olan tarihi eserlerimizin son teknoloji kullanarak eskime ve yıpramadan kurtarılmasının gerekliliği ...

OKUMAK İÇİN

İletişim BilgilerimizTel :(216) 577 39 63

Fax :(216) 577 39 65

E-posta:vakif@vakifinsaat.com.tr

Web: www.vakifinsaat.com.tr

GEÇMİŞTEN GELECEĞE  AÇILAN KÖPRÜ

VAKIF İNŞAAT RESTORASYON VE TİC. A.Ş.

VİZYON MİSYON


Vakıf İnşaat Restorasyon ve     Ticaret A.Ş.’nin   kuruluş amacı ;                                        


Her türlü inşaat, donatım, onarım, restorasyon, taahhüt işleri yapmak, proje hazırlamak, inşaat işlerinde müşavirlik ve mühendislik etütleri yapmak, restore etmek için restorasyon mimarı, sedefkar, sanat tarihçisi, kalemkar ve bunlara benzer meslek erbabı gruplarını kadrosunda bulundurmak, bu meslek gruplarıyla ilgili okul, enstitü, araştırma merkezi ve bunun gibi eğitim tesisleri kurmak, yönetmek, işletmek veya işletilmesini sağlamaktır.


Vakıf İnşaat Restorasyon ve Ticaret A.Ş.’nin yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili önemli başlıklardan;


· Restorasyon çalışmalarımız

· Proje çalışmalarımız

· Tadilat ve onarım çalışmalarımız

· Yeni inşaatlarımız

· Türk-İslam Vakıf Eserleri Restorasyon Eğitim Merkezi;

çalışmalarını sayabiliriz


Şirketimiz Ülke genelinde ve Yurtdışında birçok önemli restorasyon uygulama projelerini kültürel değerlerimizin aslını bozmadan bilimsel kurallar çerçevesinde estetiği ve fonksiyonu gözeterek bakım, onarım ve restorasyonunu gerçekleştirmiştir.


Bu önemli projeler arasında;


· Kazakistan’da “Hoca Ahmet Yesevi Külliyesi” Restorasyonu

· Aşkabat’da “Türkiye Cami ve Kültür Merkezi 1. kısım inşaatı,

· Çanakkale Gelibolu Mevlevihanesi Restorasyonu,

· Edirne Üç Şerefeli Cami,

· Edirne Selimiye Cami,

· Edirne II. Beyazıt Cami,

· Edirne Eski Cami Restorasyonu,

· İzmir Taşhan ve Başdurak Cami Restorasyonu,

· Erzincan Mama Hatun Kervansaray Restorasyonu,

· İstanbul Sultanahmet Cami ve Haseki Hamamı,

· Şehzade Cami,

· Atikvalide Cami;

Restorasyonları Şirketimiz tarafından yapılmıştır.

Şirketimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi, Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) gibi resmi kuruluşlar ile birçok özel sektör kuruluşlarına hizmet vermiş, Genel Müdürlük Binaları, İş Hanları, Oteller, Hastaneler ve Konutların inşaat, dekorasyon ve restorasyon işlerini başarı ile tamamlamıştır.


Bir dönem Şirketimiz bünyesinde açılan TÜRK İSLAM VAKIF ESERLERİ RESTORASYON EĞİTİM MERKEZİ’NDE konusunda deneyimli kalifiye, nitelikli, sedefkar, kündekari, edirnekari, hat, vitray, ebru, stuk, halı-kilim onarımı, kitap patolojisi, tezyinat (kalem işleri, altın ve gümüş varak işlemleri) alçı (malakari ve mukarnas) konservatör ve  taş ustaları ile yardımcılarının yetiştirilmesine öncülük etmiştir.


Ülkemizde önümüzdeki 20 yılın en önemli konularından birisi kentsel dönüşümlerin tamamlanmasıdır.

Kentsel dönüşümün en önemli ayaklarından biride Şehir merkezlerinde tarihi doku içinde kalan tarihi ve kültürel varlıkların, tescilli binaların bulunduğu alanların dönüşümü konusunda deneyimli olan Şirketimizin fonksiyon yüklenmesi; mevcut kanun ve yönetmeliklerdeki düzenlemelerle mümkün olacaktır.


Şirketimiz üstlendiği eski eser onarımlarında bu alanda faaliyet gösteren diğer özel sektör kuruluşları için de emsal teşkil eden standart belirleyici, başarılı çalışmalarda bulunarak bu eserlerin korunup kamunun yararına sunulmasında önemli rol üstlenmiş ve katıldığı ihalelerde idareler lehine rekabet ortamının oluşmasına katkı sağlamıştır ve sağlamaya devam etmektedir.

Şirketimiz bu kapsamda çalışmalarına devam etmekte olup açılan ihalelere iştirak etmek suretiyle iş hacminin de artırılması için gayret sarf etmektedir.


Restorasyon uygulamalarındaki standardın yükseltilmesinde Vakıf İnşaat Restorasyon ve Ticaret A.Ş. üzerine düşen görevin bilincindedir.


Şirketimiz bütün faaliyetlerinde; devlet ciddiyeti ve özel sektör dinamizmi ile çalışmalarını artırarak devam ettirecektir


                                                                                                                                         

Ahmet KAYNAR
Genel Müdür